AXENDA

AXENDA 2019

XANEIRO
- 5 de Xaneiro - Cantos de Reis (Ramirás)

FEBREIRO


MARZO

- 14 de Marzo - Colaboración con espectáculo "Entre Soños" da Compañía de Fran Sieira (Auditorio de Ourense)

ABRIL

- 12 de Abril - Celebración do Centenario da Coral de Ruada (Ourense) - Grupo Oficial de Baile e Música Tradicional -
- 26 de Abril - Venrespirar (Ourense) - Grupo de Música Tradicional + Pandereteir@s 
- 27 de Abril - Estreo de Espectáculo "Os Ollos de Miss Margaret" - Grupo Oficial de Baile e Música Tradicional -

MAIO

- 5 de Maio - Festas de O Mosteiro (Ramirás) Grupo de Música Tradicional -
- 11 de Maio - Noite de Fiadeiro (Ramirás)
- 17 de Maio - Romaría Raigame (Vilanova dos Infantes) -Escola completa -
- 25 de Maio - Festival Infantil-Xuvenil de A Pontevella (Teo-A Coruña) Grupos B e A + Músicos da AC Rebulir -
- 31 de Maio - Colaboración no Espectáculo Teatral "A Retirada de Napoleón" da ESAD e a Coral de Ruada (Teatro Principal de Ourense) - Grupo Oficial de Baile Tradicional.

XUÑO

- 1 de Xuño - Festival Infantil/Xuvenil en Arnoia  - Grupo C, B e A da Escola + Grupo de Música Tradicional -
- 8 de Xuño - I Frasca de Castrelo do Val - Grupo de Música Tradicional + Pandereteiras -
- 15 de Xuño - Festa do S. Antonio do Viso (Ramirás) - Grupo de Música Tradicional -
- 21 a 23 de Xuño - Intercambio en Santutxu (Bilbao-Euskadi) - Grupo Oficial de Baile e Música Tradicional -
- 29 de Xuño - Festas de Trado (Pontedeva) - Grupo de Música Tradicional -
- 29 de Xuño - Inauguración de Bar San Andrés (Vilavidal) - Grupo de Música Tradicional -
- 30 de Xuño - Festa de Peche de Curso - Escola completa 
- 30 de Xuño - Colaboración coa Coral de Ruada nas Festas de Ourense (Praza Maior de Ourense) - Grupo Oficial de Baile Tradicional -

XULLO


- 21 de Xullo - Festas do Carmen de Vilavidal (Ramirás) - Grupo Oficial de Baile e Música Tradicional -

AGOSTO

- 2 de Agosto - Festival Folk en Baños de Molgas -Pandereteiras/os 
- 4 de Agosto - Festas San Salvador de Penosiños -Grupo de Música Tradicional 
- 11 de Agosto - Loñoá (Pereiro de Aguiar) - Grupo de Baile e Música Tradicional - 
- 11 a 14 de Agosto - Muestra Internacional de Folclore "Por las tierras de Cantabria" (Cantabria) - Grupo Oficial de Baile e Música Tradicional -
- 15 de Agosto - Festas de Monterredondo (Padrenda) - Grupo de Música Tradicional 
- 18 de Agosto - Festas en Lalín de Arriba (Lalín) -Grupo de Música Tradicional 

SETEMBRO

- 1 de Setembro - Queimada Popular en Escudeiros (Ramirás). - Grupo de Música Tradicional -
- 2 de Setembro - Festas da Santa Bárbara de Escudeiros - Grupo de Música Tradicional -
- 21 de Setembro - Boda (San Clodio - Leiro) - Grupo Oficial de Baile e Música Tradicional -

OUTUBRO

- 20 de Outubro - Espectáculo "Os Ollos de Miss Margaret" - Teatro Principal da Estrada

NOVEMBRO


DECEMBRO


19 ao 22 de Decembro - XIV Festival Internacional Rebulir


Iremos incorporando aquelas datas que vaiamos confirmando.


____________________________________
AXENDA 2018

XANEIRO

- 5 de Xaneiro - Cantos de Reis (Ramirás)
- 19 de Xaneiro - Entrega do VIII Premio Prado Lameiro (Teatro Principal Ourense)

FEBREIRO

- 3 de Febreiro - Programa Aqui Galicia (TVG) - Xinzo da Limia
- 23 de Febreiro - Programa Luar (TVG)

MARZO

- 16 de Marzo - Venrespirar (Ourense) - Pandereteir@s -

ABRIL

- 6 e 7 de Abril  - Cantos de Chijre (Noreña-Asturias) - Grupo de Música Tradicional -

MAIO

- 6 de Maio - O Mosteiro (Ramirás) - Grupo de Música Tradicional)
- 12 de Maio - Noite de Fiadeiro
- 17 de Maio - Romaría Raigame (Vilanova dos Infantes)
- 19 de Maio - Serán en Avión -Pandereteiras-
- 20 de Maio - Romería da Virxe das Maravillas (Cartelle) -Grupo de Música Tradicional-

XUÑO


- 3 de Xuño - Festa das Adegas (Cenlle) -Grupo de Música Tradicional-

- 9 de Xuño - Foliadiña no I Serán da Cidade da Cultura (Santiago de Compostela) - Pandereteiras pequenas e G.M. Tradicional -
- 13 de Xuño - Colaboración Coral De Ruada (Ourense) - Baile -uu
- 15 de Xuño - Foliada na Ribeira da Pontevella (Teo) - Pandereteiras -
- 16 de Xuño - Festas do S. Antonio do Viso (Ramirás) - Grupo de Música Tradicional -
- 24 de Xuño - Feira Gastronómica (Celanova) -Grupo de Música Tradicional- 
- 30 de Xuño - Festas de Trado (Pontedeva) -Grupo de Música Tradicional-
- 30 de Xuño - Romeria Rebuldeira - Fin de Curso (A Pontenova - Ramirás) - Escola completa.


XULLO

- 1 de Xullo - Festas de Poulo (Gomesende) - Grupo de Música Tradicional
- 14 de Xullo - Actuación Festas de Cartelle - Baile + Pandeireteiras + G.M. Tradicional
- 24 de Xullo - Actuación en Amiudal (Avión) - Baile + Pandeireteiras + G.M. Tradicional
- 28 de Xullo - Festas de Carballeda de Avia - Grupo de Música Tradicional
- 28 de Xullo - Boda en San Clodio (Leiro) - Baile + Pandeireteiras + G.M. Tradicional

AGOSTO

- 5 de Agosto - Festa de San Salvador de Penosiños (Ramirás) - Grupo de Música Tradicional
- 10 de Agosto - Actuación/Obradoiro en Berlín (Alemania)
- 11 ao 20 de Agosto - Festival en Poznan (Polonia)
- 24 de Agosto - Boda Casal de Armán (Ribadavia)

SETEMBRO


- 1 de Setembro - Queimada Popular en Escudeiros (Ramirás). - Grupo de Música Tradicional -

- 2 de Setembro - Festas da Santa Bárbara de Escudeiros - Grupo de Música Tradicional -

OUTUBRO


27 de Outubro -  Festa do 100 Aniversario de Vilavidal (Ramirás)- Baile + Pandeireteiras + G.M. Tradicional

27 de Outubro - Serán de Aniversario das pandereteiras Celavella (Celanova) - G.M. Tradicional 

NOVEMBRO


16 de Novembro -  Programa Luar (Televisión de Galicia) - Baile + Pandeireteiras 

17 de Novembro - Evento Privado (Chantada - Lugo) - Baile + Pandereteiras + G.M. Tradicional

DECEMBRO




22 de Decembro - XII Festival Internacional Rebulir

AXENDA 2017

XANEIRO

- 5 de Xaneiro - Cantos de Reis (Ramirás)

FEBREIRO

- 26 de Febreiro - Pitoes das Junias (Portugal), Grupo de Música Tradicional

MARZO

- 10 de Marzo - Venrespirar (Ourense), Pandereteiras e Pandereteiros
- 11 de Marzo - Colaboración na estrea do disco de Xestreu (Barbadás)

ABRIL

- 2 de Abril - Concurso de Tequexetéldere (A Estrada)

MAIO

- 7 de Maio - Festas do Mosteiro (Ramirás), Grupo de Música Tradicional
- 13 de Maio - Noite de Fiadeiro
- 17 de Maio - Romaría Raigame (Vilanova dos Infantes), Escola + grupos oficiais

XUÑO

- 2 de Xuño - Programa Luar, Grupo C, B + Pandereteiros
- 17 de Xuño - Festas do San Antonio do Viso (Ramirás); Grupo de Música Tradicional + Pandereteiras + Grupos B e C de baile.

XULLO

- 1 de Xullo - Romaría Rebulir de peche de curso
- 16 de Xullo - Festas de Señorin (O Carballiño) - Grupo de música tradicional - 
- 19, 20 e 21 de Xullo -  Andorra 
- 21, 22 e 23 de Xullo - Festival Internacional Folclores du Monde (Francia)

AGOSTO

- 6 de Agosto - Festas do San Salvador de Penosiños (Ramirás) - Grupo de música tradicional - 
- 11 de Agosto - II Foliada de Verán de Celanova  - Grupo de música tradicional - 
- 27 de Agosto - Festival Nacional de Folclore (Astorga - León)

SETEMBRO

- 2 e 3 de Setembro - Festas da Sta. Bárbara de Escudeiros (Ramirás) - Grupo de música tradicional - 
- 16 de Setembro - Lumeirada no Rio Deva (Pontedeva) 
- 29, 30 e 1 de Outubro - Festival Nacional de Folclore (Móstoles - Madrid)

OUTUBRO


NOVEMBRO

- 1 de Novembro - Animación en cea de Samaín (O Picouto) 
- 10 de Novembro - Magosto en Rairiz de Veiga

DECEMBRO

- 14 ao 17 - XII Festival Internacional Rebulir

AXENDA 2016


XANEIRO

-  2 de Xaneiro - Gala Candaira (Verín)
- 5 de Xaneiro - Cantos de Reis (Ramirás)

FEBREIRO

- 27 de Febreiro - Programa Aquí Galicia (TVG) - Directo desde Celanova. 
- 27 de Febreiro - Colaboración con Coanhadeira (Celanova)

MARZO

- 18 de Marzo - Venrespirar (Ourense) - Pandereteiras -

ABRIL

- 2 e 3 de Abril - VIII Certame de cantares en chigre (Noreña - Asturias) - Grupo de música tradicional -
- 17 de Abril - Concurso Tequexetéldere (A Estrada)
- 23 de Abril - Aña Urbana (Pontevedra) - Pandereteiras -
- 24 de Abril - Feira de Castrelo de Miño - Grupo de música tradicional -

MAIO

- 8 de Maio - O Mosteiro (Ramirás) - Grupo de música tradicional -
- 17 de Maio - XV Romaria Raigame (Vilanova dos Infantes)
- 28 de Maio - X Noite de Fiadeiro

XUÑO

- 18 de Xuño - Festas do San Antonio (O Viso - Ramirñas) - Grupo de Música tradicional + pandereteiras

XULLO

- 2 de Xullo - Festas na Cañiza - Grupo de Música Tradicional
- 3 de Xullo - Romaría Rebuldeira de Peche de Curso 
- 9 de Xullo - Festival de Baile e Música Tradicional Xirondiña - Lumeirada de Pontedeva (Pontedeva) - Escola + Grupo de música tradicional
- 10 de Xullo - Festas do San Adrián (A Arrifana - Ramirás) - Grupo de música tradicional
- 24 de Xullo - Festas de San Cristobo (Ribadavia) - Grupo de Música Tradicional
- 24 de Xullo - Festa do dia de Galicia. Allariz - Grupo de música tradicional -
- 31 de Xullo - Festas en Oroso (A Cañiza) - Grupo de Música Tradicional

AGOSTO

- 6 de Agosto - Festa da Moenda do Pan. Allariz - Pandereteiras -
- 6 de Agosto - Festas en Xirazga (Beariz) - Grupo de Música Tradicional
- 14 ao 21 de Agosto - Festival Internacional de Sarvar (Hungría)
- 28 de Agosto - Festas da Seara (Cartelle) - Grupo de Música Tradicional
- 29 de Agosto - Queimada popular (Seara de Montes - Cartelle) - Grupo Oficila de Baile + Pandereteiras + Grupo de música tradicional

SETEMBRO

- 3 de Setembro - Acto presentación libro + Queimada  (Escudeiros) - Grupo de Música Tradicional
- 4 de Setembro - Festas de Escudeiros (Ramirás) - Grupo de Música Tradicional
- 24 de Setembro - Boda en Vilavidal (Ramirás) - Grupo de Música Tradicional.
- 24 de Setembro - Bela Auria (Ourense) - Pandereiteras Oficial -

OUTUBRO


NOVEMBRO

- 4 de Novembro - Programa Luar (TVG) - Grupo Oficial.
- 18 de Novembro - I Magosto Popular de Celanova. Grupo de Música Tradicional
- 27 de Novembro - Feira Navideña Multicultural de Artesanía (Celanova) - Grupo de Música Tradicional

DECEMBRO

- 15 ao 18 de Decembro - XI Festival Internacional Rebulir (Ramirás)